Wybór miejsc - Teatr Muzyczny Capitol

Wybór miejsc

Lazarus

Termin: 2022-01-23 17:00
Czas trwania spektaklu: 120 min.
Miejsce: Duża Scena
Dodatkowe informacje: Liczba udostępnionych miejsc na widowni zależy od aktualnych wytycznych. Obowiązek zachowania odstępu między zajmowanymi miejscami nie dotyczy: widza uczestniczącego w pokazie z dzieckiem, które nie ukończyło 13 roku życia, osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osoby, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie, osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.
Ograniczenia: Można kupić od 1 do 10 biletów. Miejsca w strefie III mają ograniczoną widoczność. Bilety dla osób posiadających certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19 wymagają okazania tego certyfikatu przed wejściem na widownię. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich przed zakupem biletu proszone są o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Widzów (71/ 789 04 51)

Słynny musical Davida Bowiego po raz pierwszy w Polsce

Jan Klata wyreżyseruje „Lazarusa” – musical Davida Bowiego i Endy Walsha. Polska prapremiera spektaklu odbędzie się jesienią 2020 roku na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

Nowojorska premiera „Lazarusa” w reżyserii Ivo van Howego miała miejsce w 2015 roku. „Porywający, muzycznie głęboki i wzruszający; estetycznie zachwycający; hipnotyzujący; powoduje zawrót głowy; hołd dla giganta popkultury ” – pisali krytycy. Musical grany jest na całym świecie przy rekordowych frekwencjach, do dziś wystawiono go m.in. w Hamburgu, Melbourne, Amsterdamie i Sao Paulo.

Ścieżkę dźwiękową spektaklu stanowią największe przeboje Davida Bowiego: m.in. Life on Mars, This is Not America, Absolute Beginners i kilkanaście innych utworów – nowych albo na nowo zaaranżowanych przez Bowiego na potrzeby musicalu.

Scenariusz Endy Walsha inspirowany jest powieścią science fiction „Człowiek, który spadł na Ziemię” („Man Who Fell to Earth”) i filmem z 1976 roku, w którym David Bowie zagrał główną rolę.

To historia o przedstawicielach obcej cywilizacji, którzy szukają na Ziemi nowego miejsca do życia z powodu suszy, pustoszącej ich macierzystą planetę. Jeden z nich, Thomas Newton, funkcjonując w ludzkim przebraniu, wykorzystuje swoje umiejętności i wiedzę do zdobycia władzy i wpływów, aby umożliwić transport wody na swoją planetę. Dzięki nadludzkim zdolnościom zdobywa fortunę, ale nabywa też ziemskich przywar: chciwości, egoizmu, popada w alkoholizm. Nie będzie mógł wykonać zadania, z którym przyleciał na Ziemię.

W oryginalnej wersji musicalu w rolę Thomasa Newtona wcielił się Michael C. Hall, znany z roli Dextera, charyzmatycznego, sprawiedliwego zabójcy z serialu pod tym samym tytułem.

Trwa komunikacja z serwerem…

Legenda

 
Strefa I
 
Strefa III - miejsca z ograniczoną widocznością
 
Bilety dla osób posiadających certyfikat szczepienia przeciw COVID-19
 
Bilety dla osób posiadających certyfikat szczepienia przeciw COVID-19, Strefa II
 
Bilety dla osób posiadających certyfikat szczepienia przeciw COVID-19, Strefa III
 
Strefa II
 
Miejsce niedostępne
 
Miejsce wybrane (w koszyku)