Wybór miejsc - Teatr Muzyczny Capitol

Wybór miejsc

Frankenstein

Termin: 2021-12-19 17:00
Czas trwania spektaklu: 170 min.
Miejsce: Duża Scena
Data premiery: 2011-11-23
Ograniczenia: Można kupić od 1 do 10 biletów. Miejsca w strefie III mają ograniczoną widoczność. Bilety dla osób posiadających certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19 wymagają okazania tego certyfikatu przed wejściem na widownię. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich przed zakupem biletu proszone są o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Widzów (71/ 789 04 51)

Musicalowa wersja historii Doktora Frankensteina i Monstrum według scenariusza i w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Jednemu z najwybitniejszych obecnie reżyserów sceny muzycznej w Polsce towarzyszyła ekipa współautorów m.in. „Mistrza i Małgorzaty”: muzykę napisał Piotr Dziubek, teksty piosenek - Rafał Dziwisz, scenografię zaprojektował Damian Styrna. W rolach głównych występują Mariusz Kiljan jako Doktor Frankenstein i Cezary Studniak jako Monstrum. Widowisko z dużą obsadą i świetną muzyką nie szczędzi widzom dreszczu emocji, ale z lekkim przymrużeniem oka.

Kanwą spektaklu jest słynna powieść Mary Shelley, opublikowana w 1818 roku. Pomysł na jej napisanie powstał dwa lata wcześniej nad Jeziorem Genewskim w Szwajcarii. Ów rok 1816 zapisał się w annałach meteorologicznych jako rok bez lata. Przyczyną fatalnej pogody był kwietniowy wybuch indonezyjskiego wulkanu Tambora. Już od maja było zimno, pochmurno, lało niemal bez przerwy. Aura zatem sprawiła, że Mary Shelley z mężem i grupa ich przyjaciół - wśród nich lord Byron i John Polidori - przesiedzieli w domu większą część swych szwajcarskich wakacji. Pewnego wieczoru z nudów urządzili konkurs na najstraszniejsze opowiadanie. To właśnie wtedy Mary Shelley wymyśliła Frankensteina. Być może natchnieniem stała się dla niej znana wtedy w całej Europie wstrząsająca historia grabarzy z miasta Frankenstein, dzisiejszych Ząbkowic Śląskich - wyjaśniać by to mogło przynajmniej etymologię tytułu powieści.

Książka Shelley wciąż inspiruje pisarzy, poetów i filmowców. Nie sposób wyliczyć dzieł, które opowiadają tę historię lub reinterpretują ją na tysiące sposobów - wśród najsłynniejszych wymienić jednak trzeba film z 1931 roku z Borisem Karloffem w roli Monstrum.

Więcej o spektaklu tutaj.

Trwa komunikacja z serwerem…

Legenda

 
Strefa I
 
Strefa II
 
Bilety dla osób posiadających certyfikat szczepienia przeciw COVID-19
 
Bilety dla osób posiadających certyfikat szczepienia przeciw COVID-19, Strefa II
 
Bilety dla osób posiadających certyfikat szczepienia przeciw COVID-19, Strefa III
 
Strefa III - miejsca z ograniczoną widocznością
 
Miejsce niedostępne
 
Miejsce wybrane (w koszyku)